Боровський: земля державної лікарні для власного бізнесу

Депутат Богдан Боровський від БПП  має медичний центр на території комунальної лікарні. Центр Боровський будував без дозвільної документації і доходів від нього в декларації не вказав.

 

У декларації за 2017 рік Богдана Боровського вказано три нежитлових приміщення та одне комерційне приміщення у його дружини,яке куплене минулому році. Найбільше з комерційний примщень Боровського -799 кв.м. Згідно витягу з державного реєстру нерухомих прав -це медичний центр, який знаходиться за адесою вул. Київська 288В. За цією ж самою адресою знаходиться Жмеринська районна лікарня, якою  більше двадцяти років керує його батько Боровський Ростислав.

Медичний центр побудували без архітектурно планувальних завдань та  жодної проектної документації та узаконили через рішення суду від 13 січня 2011 року. В звязку з тим, що нежитлове приміщення побудовано позивачем без архітектурно планувальних завдань та проектної документації, що заважає йому отримати свідоцтво на право власності на дане нежитлове приміщення у виконкомі Жмеринської міської ради, просив визнати за ним право власності на новостворене нерухоме майно нежитлове приміщення лікувально діагностичний центр з підвалом загальною площею 799,0 кв.м., -йдеться в судовому рішенні. Міська рада  не заперечувала.

Богдан Боровський стверджує, що не отримує грошей від діяльності центру, тому і не відобразив у своїй декларації: “А у мене договір користування з Марію Степанівною, моєю мамою, вона підприємець, має доходи і платить податки”. 

Та це не єдине неспівпадіння у декларації депутата  Боровського . Депутат купив автомобіль Лексус 2010 року випуску за 310 тисяч гривень. На автомобільному ринку таке авто коштує втричі дорожче. Також удвічі дешевше купила авто і дружина Боровського. За Renault заплатила всього 130 тисяч гривень. В оголошеннях ціна такої автівки удвічі більша. 

Також дружина Боровського купила комерційне приміщення площею 571 кв.м у Жмеринці за 445,6 тисяч гривень. Це близько 30 доларів за кв.м. У той самий час комерційні приміщення великого розміру у Жмеринці на ринку нерухомості пропонують в 2,5 рази дорожче.

Цікаво, що в декларації Боровського немає житлової нерухомості, тож доводиться припускати, чи не живе він із сім’єю в одному зі своїх нежитлових приміщень чи на земельній ділянці. Але навіть при тому, що автівки та приміщення купувалися за ціною нижче ринкової, торік витрати родини Боровського на 300 тисяч перевищують доходи.

“Ніяких помилок, я до початку декларування вказував, що у мене є накопичення. І в доларах є накопичення, і в ЄВРО, і накопичення… Подивіться попередню декларацію. У попередньому році я машину продавав, дружина продавала машину. Немає питань. У нас вже місцеві активісти перевірили… Ви вже звоните останні”,- каже Боровський.

Якщо порівняти його заощадження на кінець 2016  та на кінець 2017 року то вони залишились незмінними.

Працює депутат Боровський головним лікарем комунального закладу Жмеринська лікарня відновного лікування з 2015 року. Дружина депутата Ольга Боровськазаступниця директора з методичної роботи у Жмеринському вищому професійному училищі. Її зарплата за 2017 рік склала всього 44 тисячі гривень. Усього родина Боровських згідно з декларацією заробила у 2017 році майже 616 тисяч гривень. А витратила 890 тисяч гривень. 

Навіть якби вони протягом року нічого не їли, не платили за комунальні послуги то все одно їх витрати за рік перевищують доходи на 274 тисячі гривень. Жодних фінансових зобов’язань у декларації не відображено.  У таких випадках декларація підлягає перевірці НАЗК.

 

Залишити відповідь