Закупівля стільців за завищеними цінами: 25% “бонусів” або чому в Якушинецькій ОТГ “жадные ребята”?

У листопаді цього року Якушинецька ОТГ уклала угоду з ФОП Катериною Гейдою про закупівлю стільців для залу засідань.
Інформація про закупівлю оприлюднена на майданчику публічних закупівель Прозоро. За рахунок коштів місцевого бюджету закупили 40 стільців “Студент-універсал” за ціною 1493 гривні за штуку. Загальна вартість закупівлі 59720 гривень.

Аналітики нашої організації зацікавились чому ж вартість стільців згідно підписаної без тендеру угоди перевищує ринкову ціну майже на 30%. Як виявилось під час проведеного розслідування у вартість меблів могли бути закладені “бонуси”, які постачальник пропонує повернути на особисту картку замовнику – розпоряднику бюджетних коштів. Можливість отримання таких “бонусів” підтвердила нам і продавчиня стільців.

ФОП Гейда Катерина Василівна згідно інформації бази аналітичних данних Youcontorl  є співвласником підприємства ТОВ “Лихачовська меблева фабрика”, яке і виготовляє меблі ,у тому числі і стільці під маркою “Студент -універсал”, які закупили у Якушинцях. Саме з нею а не напряму з виробником меблів і підписала без тендеру угоду Якушинецька сільська рада. Підприємиця володіє майже 8% мебельної фабрики.

Ми порівняли ціни на аналогічні стільці з цінами на “Студент-універсал. В середньому куплені Якушенцями стільці були дорожчими на 30% від ринкових цін.

Тож ми запідозрили, що завищена ціна може бути пов ‘язана з так званими “відкатами” і перетелефонували підприємиці Гейді Катерині, щоб у точнити чи готова вона “повернути”частину завищеної ціни у вигляді “приємних бонусів”. Номер її мобільного телефону знайшли у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій. Нижче публікуємо аудиорозмову “перемовин”та її розшифровку.

Наш аналітик зіграв роль потенційного покупця, який теж є представником органа місцевого самоврядування:

-Алло, Екатерина Васильевна?Я посмотрел на сайте то что вы мне скинули, “Студент -универсал”.Хотел бы приобрести.

-Давайте, я только за, – погодилась бізнесменка.

-А скидочки по сделке не будет?

-А какой скидочки?Цена ж заводом устанавливается.

-Извините, я не так выразился. Я имел ввиду бонусы.

-А кикие именно бонусы вы хотите?

-Ну скажем так, я тут сегодня общался с коллегами с Якушинецкой ОТГ и они мне сказали, что вы можете пойти на встречу.”

Далі у розмові підприємиця скаржиться, що хлопці з Якушинецької громади виявились жадними:

-И сколько же бонусов вы хотите?

-А сколько вы можете?

-Ну не столько сколько хотели ваши коллеги, – зауважує підприємиця.

-Вы Якушенцы имеете ввиду? – уточнює наш співбесідник.

-Ну да , жадные ребята.

-А если не секрет , то сколько ?

-Не секрет, 25% .

-Ну мы не настолько корыстные, нас бы устроило 15%.

-Ну , 15% тоже много, давайте 12% , я на таких сделках вообже ничего не зарабатываю – торгується посередниця у продажу стільців.

І далі пояснює як відбувається сам процес “отримання бонусів”:

-Подписываете договор, делаете предоплату и как только деньги прийдут, я скидываю вам, пришлете мне номер карты на которую я перечислю деньги. И все. …Ваши “бонусы” будут оформлены как оплата за логистику.”

Після цього підприємиця скидає розрахунок за яким Якушинецькій сільській раді були нараховані “бонуси” у вигляді логістики ( транспортних витрат).

Завдяки розрахунку вартості перевезень , розміщеному на сайті Нової пошти, ми порахували скільки б обійшлось перевезення транспортною службою НП. Як виявилось, НП взяла за таке перевезення як мінімум на 1/3 дешевше ніж Якушинецька сільська рада заплатила посереднику і це при умові, що стільці не будуть розібрані і займатимуть максимальний об’єм. Ціну розраховували одразу для секції з 2 стільців. Вона становить 528 гривень.Всього Якушинецька рада закупила 20 секцій ( 40 стільців) в мала б сплатити перевізнику 1056гривень.

Наразі ми ще не отримали офіційного коментаря голови Якушинецької ОТГ щодо способу доставки та чому було обрано посередника а не виробника але у разі отримання одразу опублікуємо. Також наша громадська організація готова передати усі докази, які отримали під час розслідування правоохоронним органам для відкриття кримінального провадження і проведення розслідування.

ГО “Автомайдан Вінниччина” готова допомогти з рослідуванням та публікацією корупційних схем та дерибану бюджетних коштів. Звернутись до організації можна написавши приватне повідомлення на сторінку організації. https://www.facebook.com/avtomaydanvin/?modal=admin_todo_tour

Напишіть відгук