Новини

Посередником у Дерибані Вишенського озера став голова спілки АТОвців, яка отримує від міської ради десятки тисяч бюджетних коштів

Всі Новини Вінницька міська Рада
Вишенське озеро Вінницька міська рада почала дерибанити ще при мері Гройсмані у 2014 році. Більшу частину зі 100 земельних ділянок біля озера роздали на осіб, пов”язаних з родиною депутатів Станіславенко -Ткачуків. У 2016 році вінницька прокуратура відкрила кримінальне провадження. Попри слідство та протести активістів озеро продовжують засипати будівельним сміттям і дерибанити. Ініціатором “свіжого” цьогорічного дерибану землі Вишенського озера просто у прибрежно-захисній смузі став голова всеукраїнської спілки ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Вінницькій області» Анатолій Слівінський .

4 земельних ділянки за його клопотанням вінницька міська рада на останній сесії виділила просто біля води учасникам АТО, які звернулись саме до Слівінського.

Те, що ця земля є частиною кримінального провадження і що мешканці Вишеньки можуть залишитись без озера Слівінського не турбує: ” «Ми допомогли сотням учасникам бойових дій отримати ділянки і в місті, і на території області. І будемо продовжувати цю роботу, бо хлопцям немає коли, вони – на «передку».

” У нас у Вінниці на черзі на отримання землі стоять більше 3500 учасників АТО46 інвалідів війни 2 групи , 73 сім”ї загиблих. Черга вже кілька років не рухається. Хоча Слівінський розповідає про сотні отриманих земельних ділянок. Але прийшов такий собі волонтер Толя, який отримує з міського бюджету сотні тисяч гривень і “нарішав” землі біля озера своїм приближеним. Мало того, що без черги так ще і біля Вишенського озера, проти дерибану якого ми з громадою 4 рік боремось. Ось такі у нас тепер волонтери. Коли треба землю подерибанити то нічого їх не може зупинити”.

Громадська організація Слівінського отримує немалі кошти з бюджету. Тільки минулого року його громадська організація отримала від Міністерства ветеранів більше 800 тисяч гривень на одноденні тренінги з військової підготовки молоді та щорічно ще додатково з міського бюджету ще 400 тисяч в рамках програми підтримки учасників АТО.


Тобто , тільки у 2019 році платники податків скинулись спілці Анатолія Слівінського 1, 2 мільйона гривень.

Вишенське озеро – одне з найбільших озер, які є у Вінниці. Під час головування містом Володимиром Гройсманом земля навколо озера в порушення Водного кодексу була роздана у приватні руки на людей, пов’язаних з родиною депутатів Станіславенко -Ткачуків.

Громадські активісти знайшли у дерибані землі прокурорський та суддівський слід. Що може пояснити чомумісцева прокуратура разом з поліцію уже три роки безрезультатно проводять досудове слідство. Крім того, громадські активісти вияснили, що будинки на озері будують люди, пов’язані з Володимиром Гройсманом.

А згідно проектної кошторисної документації саме озеро а не земля навколо нього є прибрежно-захисною смугою, що дозволяє власникам земельних ділянок засипати озеро будівельним сміттям.

Засипаючи озеро, власники земельних ділянок збільшують площу своїх приватних наділів.


А діти депутатів Ткачуків стали офіційними власниками заплави річки Вишня.

Також один з дерибанників Вишенського озера похвалився у Інстаграмі золотим годинником і півкілограмовим золотим злитком.