Новини

Зупинки Кармаліти демонтують бюджетним коштом, бо вони «спотворюють» Вінницю

Всі Новини
Зупинки, які були встановлені приватним підприємством «Центр-Плюс», яке пов'язане із бізнесменом Сергієм Кармалітою, на думку Вінницької влади є незаконними та спотворюють наше місто. Тому їх потрібно демонтувати та встановити шаблонні зупинки громадського транспорту, які не будуть мати комерційного відтінку. Демонтують зупинки коштом громади, а вже коли власник забажає забрати своє майно зі складу комунального підприємства, йому виставлять рахунок.

Які торгово-посадкові комплекси демонтують


1)      Тролейбусна зупинка «Площа Перемоги»

Це досить людне місце, де ПП «Центр-Плюс» встановило торгово-посадковий комплекс. Єдина зупинка з п’яти, які заплановані під знесення, що досі працює. Одночасно тут співіснують дві зупинки: приватна та комунальна

2)      Автобусна зупинка «Площа Героїв Небесної Сотні» по вулиці Івана Богуна


Торгово-посадковий комплекс давно вже не працює. Окрім муніципальних автобусів тут зупиняються маршрутки 11А та 8Б.

3)      Зупинка «Державна податкова інспекція» у напрямку вулиці Андрія ПервозванногоНа цій зупинці не буває багато людей. Комерційна діяльність давно не ведеться.

4)      Зупинка «Державна податкова інспекція» у напрямку вулиці ПироговаЯк бачимо, тут досі зберігся приклеєний припис від Вінницької міської ради, де у власника ПП «Центр-Плюс» вимагають до 30 липня 2020 року знести зупинку, чого зроблено не було.

5)      Торгово-посадковий комплекс на перехресті проспект Юності/вулиця Василя Порика
Тут також є припис від міськради. Нещодавно тут був невеликий фаст-фуд.

Чому Вінницька міська рада планує знести п’ять торгово-посадкових комплексів


Рішенням виконкому було припинено договори оренди на земельні ділянки, де знаходяться ці торгово-посадкові комплекси. На місці наявних зупинок передбачено розміщення зупинки громадського транспорту без площі під комерційну діяльність.

Працівниками департаменту архітектури та містобудування було направлено припис до ПП «Центр-Плюс» про усунення порушень. Копію припису наклеїли на зупинки, але власник кіосків не виконав ці вимоги.

Міська рада зауважує, що «розміщення  торгово-посадочного комплексів  наразі є порушенням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України No244 від 21 жовтня 2011 року. Зовнішній вигляд та недоглянутий стан даної ТС з павільйоном зупинки громадського транспорту спотворює дизайн міського середовища»

Саме тому виконком Вінницької міської ради вирішив коштом міського бюджету демонтувати п’ять зупинок до 13 вересня 2020 року.

Як місто планує повернути кошти за демонтаж

Розрахунок витрат проводиться відповідно до 6 розділу Порядку демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд та МАФ та території міста Вінниці, затвердженого рішенням виконкому від 6 квітня 2017 року №800 «Про викладення рішення виконавчого комітету міської ради від 12 червня 2014 року №1349 «Про демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд» в новій редакції». Кошторис готується протягом семи днів після звернення власника демонтованої тимчасової споруди та МАФ щодо її повернення.

Розрахунок витрат вручається власнику тимчасової споруди та МАФ під розписку та включає:
·   Кошти витрачені на проведення робіт з демонтажу, завантаження та доставку до місця зберігання
·   Кошти витрачені на відновлення благоустрою на місці демонтованої тимчасової споруди та МАФ
·   За зберігання демонтованої тимчасової споруди та МАФ
·   За відключення від інженерних мереж

Видача тимчасової споруди та МАФ здійснюється протягом двох днів з дня отримання документа, що підтверджує внесення власником тимчасової споруди плати в рахунок відшкодування витрат на проведення демонтажу тимчасової споруди.

Яка реакція ПП «Центр-Плюс»?


Якщо ПП «Центр-Плюс» не звернеться до міськради, аби повернути свої демонтовані зупинки, то можна й нічого не сплачувати й просто ігнорувати міську раду, як підприємство робило до цього.

Окрім цих торгово-посадочних комплексів, ПП «Центр-Плюс» має по Вінниці понад десять подібних зупинок, більшість з яких давно закинуті та в майбутньому також можуть бути демонтовані міською владою. 
Згідно з інформацією аналітичної системи Youcontrol ПП “Центр-Плюс” орендує у Вінниці 20 земельних ділянок для комерційної діяльності.

Бенефіціаром фірми є Оксана Тохтунова. За 16 років існування підприємства керівники тут змінювались п’ять разів. Тим не менш, ПП “Центр-Плюс” пов’язане із Сергієм Кармалітою. Згідно з аналітичною системою YouControl, Оксана Тохтунова разом з Людмилою Савицькою є кінцевими бенефіціарними власницями ТОВ “Укрспецстрой”. Остання, разом з Сергієм Кармалітою, є серед засновників ТОВ “Екоконтроль”. Це підприємство, судячи з КВЕДів, займається зовсім не екологією, як можна подумати з назви фірми.


ТОВ “Екоконтроль” пов’язане з нічним клубом “Курсаль”, власник якого і є Сергій Кармаліта. 

Згідно з матеріалами кримінальної справи, саме в офісі ТОВ “Екоконтроль” зберігаються записи з відеокамер нічного клубу “Курсаль”. А юридична адреса ТОВ “Екоконтроль” - проспект Коцюбинського, 34, де знаходиться ТЦ “Жовтень”, який також належить… Сергію Кармаліті.

Отже, закинуті зупинки громадського транспорту, які знесуть коштом вінницьких платників податків, справді пов’язані з одіозним бізнесменом Сергієм Кармалітою.