Новини

Замість будинку - смітник: Капуста не виконав інвестиційні зобов’язання перед вінничанами

Всі Новини
На нинішній Соборній, 29 понад сто років назад збудували готель “Центральний”. Цю будівлю ще нещодавно місцеві чиновники планували включити до історичних пам’яток, але передумали. І  передали його у приватні руки фірмі  “Поділля приват”, бенефіціаром якої є бізнесмен Сергій Капуста.

У липні 2017 року Вінницька міська рада оголосила конкурс на найкращий інвестиційний проект. В конкурсі взяли участь всього два учасники: фірма Сергія Капусти і його дружина Олена. Будинок у 1000 кв.м, який міська рада визнала аварійним разом з земельною ділянкою у центрі міста міська влада передала за символічний 1 мільйон гривень.

Згідно з умовами інвестиційного конкурсу  фірма, яка перемогла у конкурсі, протягом трьох років з моменту підписання угоди мала закінчити будівництво об’єкту (тобто, до кінця 2020 року), безоплатно передати в комунальну власність територіальної громади міста приміщення загальною площею не менше 310 кв.м., що пристосовані для розміщення музею або експозицій. 


Попри свідчення вінницьких археологів та архітекторів про те, що під будинком на Соборній, 29 наявна система старовинних вінницьких підземель, яка може датуватись ще 17-18 століттям, Вінницька міська рада не включила до вимог для забудовника проведення археологічних досліджень. 
Ще 2018 року під розбираним будинком готелю працівники фірми продавали на OLX “царську цеглу” з вінницьких підземель. Та чиновники так і не внесли корективи у інвестиційний договір. Щобільше, міська рада і сам забудовник не визнають існування підземних ходів на земельній ділянці, яку передали фірмі Сергія Капусти.

За термін, відведений для будівництва, фірма Капусти тільки активно скуповувала нерухомість навколо будинку колишнього готелю. Фірмі “Поділля приват” належить 21 об’єкт, з яких більшість - це приміщення за адресою Кропивницького 3, 7, 9, Соборна 29\31 та будинок на вул. Мури, 6


Досі будівництво навіть не почалось і на переданій фірмі Капусти земельній ділянці влаштований смітник з будівельними відходами, що може  свідчити про те, що фірма “Поділля приват” не виконала умови інвестиційної угоди.

“Автомайдан Вінниччина” надіслав запит до Вінницької міської ради, аби отримати копію інвестиційної угоди та містобудівних умов та обмежень щодо запланованого будівництва. 
Отримані відповіді опублікуємо згодом.