Новини

Іспит на виліт: Вінниччина може залишитись без 44 прокурорів

Всі Новини
На початку березня працівники Вінницької обласної прокуратури складали іспити на знання законодавства та на загальні здібності та навички. Зі 121 працівника Вінницької обласної прокуратури у списках тих, хто успішно склав обидва екзамени, немає прізвищ 44 прокурорів. Тобто, більше третини (36 %) прокурорів не складали або провалили екзамени. З них 14 прокурорів склали іспит на знання законодавства, але провалили екзамен на логіку. В сухому залишку більше третини працівників обласної прокуратури не пройшли атестацію.

Ми проаналізували, хто ж обласних прокурорів виявився аутсайдером і має звільнити своє робоче місце. Та підготували публікації з детальними розповідями про тих, хто має звільнити робоче місце для наступників.

Всього прокурори складали два екзамени на початку березня. Один з них – на знання чинного законодавства, інший – на загальні знання. Списки тих, хто успішно склав, опубліковані на сторінці сайту Офісу Генерального прокурора.

Без втрат обійшлось серед керівництва обласною прокуратурою. Годі й було сумніватись, що перші прокурорські особи області успішно склали обидва іспити.

Досудове розслідування:у списках немає 6 з 20 прокурорів


Відсутній у списку тих, хто не склав екзамени Олег Олександрович Ратушняк, якому минулого року Порошенко присвоїв заслуженого юриста України.Його брат, Ігор Ратушняк, є суддею Тиврівського районного суду, про що вказано в його декларації родинних зв’язків.

Також немає у списках Андрія Борисовича Подолянця та Сергія Валерійовича Чабана, які працюють у відділі процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення.

Серед тих, кого ми не знайшли у списках серед тих, хто успішно склав іспити на загальні знання, ще три прокурори цього ж відділу. Це Олександр Петрович Карнаух, Богдан Володимирович Зелениця та син судді Сьомого апеляційного адміністративного суду Дмитра Івановича Совгири прокурор Ігор Совгира. Його дружина, Вероніка Юріївна Протасова, яка, як і її чоловік, працює у прокуратурі Вінницької області, також відсутня у списках тих, хто успішно склав екзамени.В декларації її чоловіка вказано, що у 2019 році вона одержала допомогу при народженні дитини, тож можливо, що вона просто знаходиться у декретній відпустці.

Згідно з декларацією Ігоря Совгири, протягом 2018-2019 років його родина стала власницею шести гектарів землі сільськогосподарського призначення, яке здають в оренду.


Половина на вихід: 50% і більше працівників втрачають одразу п’ять відділів прокуратури


У відділі приймання, опрацювання та аналізу оперативної інформації з чотирьох прокурорів екзамени склали лише двоє. Зовсім не складали або не склали Сергій Вікторович Абрамов, який згідно з декларацією за 2019 рік безкоштовно користується 127 кв.м будинку та земельною ділянкою у Зарванцях та Сергій Володимирович Швець, який, як і його колега, безкоштовно користується 240 “квадратами” житлового будинку у Вінниці та земельною ділянкою, що вказано в його декларації.

Може залишитись без трьох прокуророк і відділ нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю. Це Наталія Йосипівна Краєвська, Ірина Олександрівна Сторожук та Юлія Валеріївна Аполоніна. Чоловік Аполоніної, Андрій Чапчай є заступником начальника 2-го відділу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та входить до міжвідомчої робочої групи у сфері протидії незаконному гральному бізнесу, протиправній діяльності нелегальних автозаправних станцій, незаконному використанню лісових ресурсів, створеної наказом Офісу генерального прокурора. В кінці 2018 року, згідно з декларацією прокурорки, родина придбала земельну ділянку в Агрономічному та будує там садовий будинок загальною площею 120 кв.м.

Також може залишитись без керівника відділ представництва при виконанні судовх рішень. У списку тих, хто здав тест на загальні знання, відсутній керівник відділу Кузнец Богдан Олександрович та його підлеглий Гончарук.

Немає у списку тих, хто успішно склав екзамени, начальника 2 відділу обласної прокуратури Олега Петровича Попеска, рідного брата екс-прокурора Олександра Попеска, якого спіймали на хабарі і який після угоди з антикорупційною прокуратурою відбувся штрафом. Немає і його заступника, Ігоря Ігоровича Любовського, сина директора КП “Вінницязеленбуд” Вінницької міської ради.

Відсутня у списку і Оксана Віталіївна Дворжецька, начальник відділу інформаційних технологій прокуратури Вінницької області. Згідно з декларацією за 2019 рік, її заробітна плата склала за рік майже 465 тисяч гривень. В середньому на місяць вона отримала 38 700 гривень заробітної плати.

Також у списках відсутній Юрій Анатолійович Кислов, він є заступником начальника управління представництва інтересів держави в суді.

Згідно з його декларацією, за 2018 рік він заробив за рік понад 500 тисяч гривень. Також його родина користується квартирою у 80 кв.м. та 2 авто, які оформлені, ймовірно, на його тестя.


Нагадаємо, що Вінницька обласна прокуратура разом з поліцією уже майже 3 роки розслідують хто приватизував озера на Старому місті.