Новини

Традиційна сесія міськради: людям Капусти надати землю, родичів Дана та Дворкіса - звільнити від податків

Всі Новини
Підприємству, яке пов'язане з Сергієм Капустою, депутати планують безоплатно передати 23 сотки у центрі міста біля його ресторану “Хеппі Манкі”, а також звільнити від сплати земельного сервітуту ресторан депутата Дана та готельний комплекс екс-мера Дворкіса. А також відмовити 181 вінничанину, серед яких більшість АТОвці, в отриманні земельних ділянок під гаражі.

Розглянемо детальніше питання, за які уже традиційно проголосують майже всі присутні депутати Вінницької міської ради

26 питанняУ цьому питанні планується звільнити громадянок Тетяну Немировську та Даніелу Дан від виконання зобов’язання від нарахування та сплати плати за договором про встановлення земельного сервітуту від 21 жовтня 2019 року, укладеним на земельну ділянку по вулиці Грушевського, 30, площею 0,7 сотки для комерційного використання (заклад громадського харчування) на період з 01 березня по 30 квітня 2020 року та зарахувати сплачені кошти в сумі 5315,56 гривень в рахунок оплати за травень-червень 2020 року.


Це рішення стосується скандального ресторану «Rich», про який не раз писали вінницькі журналісти. Частина ресторану своєю тимчасовою констукцією спотворила вигляд архітектурної пам’ятки.  Власниці “потворної добудови” з кічливию назвою “Rich”  донька депутата Вінницької міської ради Олександра Дана – Даніела Дан та Тетяна Немировська.


У сусідній будівлі на вулиці Грушевського, 28 знаходиться готельно-ресторанний комплекс «Park Hotel»,який належить екс-меру Вінниці Дмитру Дворкісу. Йому на сесії Вінницької міської ради, як і доньці депутата, планують звільнити від сплати земельного сервітуту за дві ділянки на період з 01 березня по 30 квітня 2020 року в рахунок оплати за травень-червень 2020 року
Всього під час сесійного засідання депутати планують звільнити від сплати земельного серветуту 15 вінницьких підприємців.

Питання 29


181 вінничанин, серед яких більшість учасники АТО та працівники КП “Муніципальна варта”, не отримують земельну ділянку під гаражі бо не надали графічні матеріали.


Питання 32


На сесії планується надати департаменту земельних ресурсів Вінницької міської ради дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, що розташована на вулиці Академіка Янгеля, орієнтовною площею 1,05 гектара для розміщення підприємств. Де саме знаходиться ця ділянка – поки невідомо.


Питання 33


У цьому питанні на порядку денному планується ТОВ «Трейдленд» передати  в оренду земельну ділянку площею 3,8 соток терміном на 10 років. Ця ділянка розташована біля ТРЦ «Мега Молл», який належить ТОВ «Трейдленд». Серед засновників підприємства є депутат Вінницької міської ради Андрій Андреєв. Відповідно інформації аналітичної системи YouControl він вніс у статутний капітал ТОВ «Трейдленд» 63 125 553,55 гривень.


У 33 питанні планують ще передати комунальному підприємству (КП) «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» в постійне користування земельну ділянку площею майже 39 соток для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку за рахунок земель комунальної власності. Ця ділянка знаходиться у мікрорайоні «Поділля».

“ВІнницький фонд муніципальних інвестицій” є виконавцем програми Вінницької міської ради “Муніципальне житло”.Програма діє у Вінниці з 2009 року діє програма. Згідно з міською програмою житло можуть отримати пільгові категорії вінничан. Переселенці, АТОвці, вчителі та медики, люди з інвалідністю сплачують тільки 30% вартості житла, на інші 70% надається пільговий кредит.

СБУ запідозрило, що 40 мільйонів під час будівництва муніципального житла було виведено через фірми-прокладки. З них половину суми перевели на підприємство, яка належить громадянину з Росії, а інші фірми з “обнального” списку зареєстровані на підставних осіб та осіб, зареєстрованих на окупованої території. Власник однієї з фірм фігурує у кримінальному провадженні щодо дерибану коштів під час будівництва захисної стіни на кордоні з Росією, яку в народі іронічно називають “стіна Яценюка”. Слідство триває.

Також у 33 питанні пропонують передати недавно створеному ОСББ “Оводова 24” земельну ділянку для користування загальною площею 0, 234 га . Земельна ділянка межує з Європейською площею і знаходиться біля ресторану, який належить родині Сергія Капусти.


Попри те, що власників ОСББ не вказано, але під час реєстрації об’єднання співвласників згідно інформації аналітичної системи Youcontrol контакною електронню адресою було вказано ТОВ “Поділля приват”, співвласником якого є бізнесмен Сергій Капуста а номер телефона ОСББ зареєстрований ще за однією фірмою “Сігма-3”, яка належить дружині Капусти -Олені Капусті.


Рік тому мешканці будинку на Оводова 24 під час антикорупційної екскурсії розповідали громадським активістам, як їх “виживають з будинку” пропонуючи квартири на околицях міста.За словами мешканців міська рада сприяла новим власникам будинку, повідомляючи старих жителів будинку, що будинок знаходиться в аварійному стані.

Потрібно нагадати , що під час попереднього сесійного засідання депутати передали фірмі, пов’язаній з Сергієм Капустою земельну ділянку під будинком Соборна, 85.