Новини

Власник і директор фірми, яка прикопувала в Браїлові львівське сміття, вже три роки в розшуку

Всі Новини
Фірма з сумнівною репутацією підписала угоду з Браїлівською сільрадою на упорядкування полігону, а замість цього привезла вночі та закопала без будь-яких погоджень львівське сміття. Хто підписував угоду з комунальниками Браїлова - незрозуміло. Адже попереднього власника фірми судять  за грабіж та крадіжку, а новий вже давно переховується від правоохоронців.

15 вересня мешканці Браїлова “зловили” фуру, яка вивантажувала сміття на Браїлівському полігоні. За документами замовником вивезення була львівська фірма “Грінера Україна”, яка належить екс-радинку мера Садового, громадянину США Богдану Михалусю. Саме  фірма “Грінера Україна” ще у 2016 році виграла тендер на вивезення сміття з центральної частини Львова.

Отримувачем львівського сміття згідно з товаро-транспортними накладними є фірма, яка ще донедавна мала львівську прописку - ТОВ “ТЕК Автобан”. Але виявляється, її засновник та керівник уже третій рік поспіль знаходиться у розшуку. 
Товаро-транспортну накладну опублікували на сторінці у соціальних мережах ФБ мешканці Браїлова.


Саме вони вночі зловили фуру, яка розвантажувала на Браїлівському сміттєвому полігоні  десятки тонн львівських відходів.
Як виявили активісти, львівське сміття на полігоні прикопувала фірма ТОВ “ТЕК “Автобан”, яка згідно з інформацією аналітичної системи Youcontrol, на початку вересня цього року змінила не тільки керівника та засновника, але і юридичну адресу, “прописавшись” у приміщенні Браїлівської сільської ради.


На відео, яке оприлюднив на своїй сторінці у соцмережі Віталій Кабалюк, видно, що невідомий чоловік, в якого мешканці намагались дізнатись про фури зі сміттям, відсилав усіх до селищного голови: і за документами, і за коментарями.

https://www.facebook.com/vitalikkabaliuk/videos/338095174072576/

 Своєю чергою селищний голова Валерій Резедент  посилався на підписану угоду між ТОВ “ТЕК “Автобан” і комунальним підприємством “Браїлів-комунсервіс”. 
Журналістам I-vin  він розповів, що через брак коштів дозволив львівській фірмі впорядкувати полігон:

“На початку вересня до нас завітали представники однієї з компаній, які запропонували співпрацю комунальному підприємству, ми погодились. Вони назвались спеціалістами у галузі вивезення, переробки, сортування і утилізації побутових відходів, а також пообіцяли облаштувати полігон за всіма стандартами. Дали зразок договору, який ми з директором комунального підприємства уважно передивилися. Нас ніби все влаштувало: ми жодних витрат не несемо,  а вони надають свій сміттєвоз та забезпечують нас новими контейнерами для сміття. Також планувалося встановлення сортувальної станції. Ми порадились з директором комунального підприємства та підписали договір і одразу поставили умову: спершу розчистити полігон»

Але, як виявилось, львівська фірма має дуже цікаву історію.

Місяць тому у фірми змінився власник та директор, бо попереднього, Романа Падуса, судили за крадіжку та грабіж.


Але новий власник виявився не кращим. Згідно з даними системи Youcontrol він прописаний в Ужгороді та його вже три роки розшукує поліція, аби допровадити до місця відбування покарання.


Про це йдеться в ухвалі Виноградівського районного суду Закарпатської області від 03 вересня цього року.

У листопаді 2017 року він засуджений за ч.2 ст. 296 КК України (хуліганство) до покарання у виді трьох років обмеження волі.


У  лютому 2018 року поліція подала його у розшук. І лише 18 березня 2020 року правоохоронцям вдалося встановити місце знаходження Михайла Данка. Але відвезти засудженого до місця покарання завадив карантин, вирішили дочекатись, коли хоча б відновлять транспортне сполучення. Чи варто дивуватись, що Данко чекати на поліцію не став і для відбування покарання не з’явився. Тому у вересні Виноградівський райсуд прийняв ухвалу, згідно з якою Данко Михайло Михайлович має бути затриманий та направлений до місця відбування покарання. Хоча, де його знайти, поліціянти знов, схоже, не знають.

Виникає питання, з ким тоді представники Браїлівської сільради підписали угоду: з колишнім керівником, якого судять  за грабіж і крадіжки, чи з новим, хуліганом, який тікає від правосуддя?

Та й без того фірма “ТЕК “Автобан” має погану репутацію. 


Перевізники також оприлюднили листування з екс-власником, який написав, що фірма  “ТЕК “Автобан” не веде діяльності з 2013 року, а її печатка, якою користуються шахраї, є підробною, тому порекомендував писати заяву в поліцію.Сподіваємось, поліція так само уважно вивчить усі докази, як це зробили журналісти нашого видання та направить справу до суду.