Новини

За 40 мільйонів на будівництво Вінницького кладовища “боролись” пов’язані між собою фірми?

Всі Новини
Кладовище на Сабарові скоро можна буде називати чи не найдорожчим будівництвом у Вінниці. З врахуванням підписаної угоди на будівництво другої черги, облаштування кладовища обійдеться вінницькій громаді в понад 80 мільйонів гривень. І це ще не кінець історії. За чергових 40 мільйонів мають побудувати будинок для охорони, влаштувати доріжки та колумбарій.

У 2017 році тендер на будівництво першої черги виграло вінницьке підприємство “Шляхбуд”. Тоді сторгувались на 37 мільйонів, але підписали ще кілька додаткових угод.
У лютому 2020 знову оголосили тендер і знову на 40 мільйонів (на будівництво ІІ черги). І тендер знову виграло підприємство “Шляхбуд”.

За 38 мільйонів ТОВ “Шляхбуд” пропонує побудувати будиночок охорони з підвісними стелями типу армстронг всередині, підлоги облаштувати плиткою з керамограніту, упорядкувати територію за допомогою газонної трави, зробити доріжки та облаштувати колумбарій.

Цікаво, що на такий великий обсяг робіт зголосилось всього двоє охочих. Це “Шляхбуд” і “Подільський будівельний інжиніринг”.Особливо не торгувались та обрали переможця за нижчою ціною. Але виявилось, що підприємства між собою пов’язані. Щобільше, працівники цих підприємств отримують заробітну плату на комунальному підприємстві “ЕкоВін”.

Зокрема,згідно з декларацією за 2018 рік начальник відділу технічного нагляду КП “Ековін” Штомпка Святослав Миколайович працював також у ТОВ “Шляхбуд”, а його дружина – в ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг”.Також у ТОВ “Шляхбуд” у 2018 році працювала головний спеціаліст Вінницької міської ради Ірина Ковальчук, як і її чоловік. За 2018 рік ТОВ “Шляхбуд” виплатило родині Ковальчуків понад 400 тисяч гривень.А у 2017 році у ТОВ”Шляхбуд” і у Департаменті благоусторою Вінницької міської ради працювала Десятник Марія Валентинівна.Крім того, і ТОВ “Шляхбуд” і ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг” є фігурантами одного кримінального провадження. Слідчим управлінням ГУ Національної поліції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018020000000192 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

“У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Шляхбуд», ТОВ «Подільський будівельний інжиніринг», ТОВ «Віндор» та ПП «Велес+» незаконно заволоділи бюджетними коштами передбаченими на ремонт та утримання доріг” -йдеться в Ухвалі Вінницького міського суду від 09 липня 2019 року.

Нагадаємо, що CБУ підозрює, що 40 мільйонів гривень за міською програмою “Муніципальне житло” могли вивести на фірми-прокладки, пов’язані з Росією та ОРДЛО

Фото “20 хвилин”.