Новини

Рішення суду:влада не дала гроші на маску-немає штрафу

Всі Новини COVID-19

8 квітня Кельменецький районний суд Чернівецької області вирішив не притягати до адміністративної відповідальності особу, на яку поліцейські виписали протокол через відсутність маски.

У Постанові суду йдеться про те, що у матеріалах справи ” відсутні докази, які б підтверджували, що ОСОБА_1 відповідно до закону за власні кошти зобов`язаний придбати чи виготовити засіб індивідуального захисту, зокрема респіратор або захисну маску, чи йому було профінансовано витрати на придбання чи виготовлення засобів індивідуального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів “.

Також суддя вказує на те, що на даний час в Україні не визначені відповідні медичні критерії та не прийняті нормативно правові акти, щодо випадків та необхідності носіння засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски для захисту органів дихання, у тому числі виготовлених самостійно громадянами.

Тому, згідно постанови суду адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП мають закрити за відсутністю у його діях події і складу адміністративного правопорушення.

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів виклала на своєму сайті детальну статистику щодо розгляду судами щодо порушень правил карантину.

image

Також Асоціація опублікувала роз’яснення щодо “карантинних” заходів Кабміну.