Новини

Верховний Суд зобов’язав Вінницьку мерію надати учаснику АТО інформацію про вільні ділянки під забудову

Вінницька міська Рада Всі Новини
07 лютого цього року Верховний суд поставив крапку у судовій тяганині між учасником АТО і Вінницькою міською радою. Тепер міська влада має надати ветерану повну інформацію з переліком усіх вільних земельних ділянок, які можуть бути передані безкоштовно під забудову.

У Постанові Верховного суду від 07 лютого 2020 роз’яснено, що згідно даних Держгеокадастру станом на 2016 рік в межах міста Вінниці площа земель, яка не надана у власність або постійне користування складає 483,6969 га.

Тому у 2017 рочі учасник АТО звернувся до мерії з вимогою надати йому перелік вільних земельних ділянок під забудову, на що отримав відповідь, що мерія не знає про такі землі , так як не проведена їх інвентаризація і що він може натомість купити вільну землю на аукціоні.

АТОвець подав до суду. Суд першої інстанції його позов повністю задовільнив і зобов’язав міську владу надати такий перелік вільних земель. Натомість, Апеляційний адміністративний суд став на бік міської ради. І ось на початку лютого Верховний суд підтвердив рішення міського суду і скасував рішення апеляційного. Тепер мерія зобов’язана створити такий перелік і надати його АТОвцю.

Адвокат Сергій Корнійчук, який представляв інтереси учасника АТО, розповідає, що якщо мерія не виконає рішення суду то будуть діяти далі:

“Ми будемо клопотати про накладення штарфу на міського голову і відкриття кримінального провадження щодо навмисного невиконання судового рішення а також звертатись до Європейського суду з прав людини”,

Потрібно нагадати, що згідно статті 382 ККУ умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню службовою особою -карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.