Новини

Фірма зі збитками та кримінальним шлейфом відремонтує актову залу дорожникам. Проекту офіційно немає

TOP-3
Будівлю облавтодору ремонтує фірма, яка була фігурантом кримінальної справи про закупівлю Вінницькою мерією солі вдвічі дорожче ринкової ціни. Тепер фірмі замовили капітальні роботи без проекту, а тому ціни на будматеріали “засекречені”.

На початку червня Служба автомобільних доріг у Вінницькій області за результатами тендеру  уклала угоду з ТОВ “Торгбудпром” на капітальний ремонт актової зали у бідівлі по вулиці Єрмака, 2А. При цьому САД провела тендер за принципом “два в одному” – замовили і розроблення проектно-кошторисної документації, і самі ремонтні роботи. Загальна сума склала 7,4 мільйона гривень, але через відсутність ПКД залишається незрозумілим, які саме будматеріали та обладнання буде використане, і головне – яка ціна останніх? 

Згідно з договором відомо, що всі роботи мають закінчити до новорічних свят. Крім  ремонтних робіт фірма попрацює над системою опалення, змонтує пожежну сигналізацію та вентиляцію, проведе електромонтажні роботи.

У самому тендері крім ТОВ “Торгбудпром” участь брало ПП “Кріптон”, яке запропонувало ціну на 850 тисяч більше та не торгувалося в остаточній пропозиції. Відтак переможець був визначений за критерієм економії бюджетних коштів, а тому пропозицію конкурента навіть не розглядали.

За підсумками тендеру виникає питання – чому саме 7,4 мільйона? Звідки взялась така сума, якщо точну вартість капремонту логічно було б визначити вже після розробки ПКД? Можливо, відповідь на це б з'явилась, якщо час відмотати на півроку назад. 

У січні цього року була схожа ситуація, коли вінницький САД замовив виготовлення ПКД та проведення капремонту у тому ж приміщенні. Знову переміг ТОВ “Торгбудпром”, а ціна угоди склала майже 9 мільйонів гривень. Ремонтували третій поверх та бокси №1 та №2. Тоді в тендері з Торгбудпромом конкурували 2 фірми – ПП “Ладога 77” та ПП Діброва. Обидві фірми пропонували ціну на 20% нижчу, але обидві пропозиції були відхилені через нестачу окремих довідок у тендерній документації.

Тоді вперше на ремонті цього будинку випробували схему з замовленням одночасно проекту і робіт по ньому (примітно, що в обох закупівлях замовник встановив однакову очікувану вартість – дев’ять мільйонів). Відповідно, види робіт, марки будматеріалів та ціни на них залишилися “засекреченими”. Ось чому у спостерігача можуть виникнути підозри, що перша і друга закупівлі розроблялися під конкретного підрядника, який вже порахував вартість капітального ремонту ще до оголошення самого тендеру, але захотів внести розробку проєкту у вартість закупівлі. 

Таким чином, для ремонту своєї будівлі САД уклав з “Торгбудпром” дві угоди на понад 16 мільйонів. Щоправда, в “Є-даті” поки що відсутні проплати дорожників по цим договорам. 

І ще. САД – єдиний замовник “Торгбудпрому”. В 2019 році на 238 тисяч фірмі без тендеру замовили ремонт зовнішнього водогону та технічний нагляд за капремонтом даху. Інших замовлень та замовників в сфері державних закупівель у фірми не було. За даними “Opendatabot” за минулий рік фірма прозвітувала про дохід в 22 тисячі гривень та збиток в 339 тисяч. Активів в неї на 165 тисяч гривень. 

До речі, Юрій Шейко – заступник начальника САДу у Вінницькій області, паралельно є головою тендерного комітету. Саме під його головуванням в обох випадках перемога дісталась “Торгбудпрому”.

Свого часу Юрій Шейко “відмітився” тим, що посприяв, щоб тендери на закупівлю робіт із  ремонту автомобільної дороги М-12 Стрий - Тернопіль - Кропивницький - Знам’янка на загальну суму 306 млн грн дісталися ТОВ “РОСТДОРСТРОЙ” (фірма з орбіти Геннадія Труханов – міського голови Одеси). Тоді замовник прописав у тендерній документації дискримінаційні умови, які дозволили викинути дешевшу пропозицію турецької компанії. Через це юристи з Центру протидії корупції звернулися до ДАСУ з проханням перевірити викладені факти та обставини та вжити заходів, передбачених законом.


Довідково:


ТОВ “Торгбудпром” зареєстроване в листопаді 2018 року у Вінниці, власником та директором є Андрій Клімченко.  Фірма фігурує у “сольовій” справі, коли у 2019 році Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради провів тендер на 10 мільйонів гривень на поставку дорожньої солі. Була відкрита кримінальна справа. Згідно з даними СБУ працівники департаменту створили антиконкурентні умови для інших потенційних учасників торгів і вдвічі завищили вартість продукції. Серед підозрюваних у так званій змові й керівник ТОВ «Мегаукрбуд», яке виграло тендер.

У скандальному тендері ТОВ “Торгбудпром” було у якості конкурента. Але ця конкуренція мала ознаки фіктивності, оскільки підприємства, які виступали конкурентами ТОВ “Мегаукрбуд” при закупівлях – ТОВ “Спектор-груп” (наразі перейменоване на ТОВ "КРИВОРІЖСТАЛЬ-Б") та ТОВ “Торгбудпром” мали ознаки пов`язаності між собою. Зокрема директором і засновником ТОВ “Торгбудпром” є Андрій Клімченко, який разом із Леонідом Ковальчуком раніше були засновниками ТОВ «Спектор-груп».
Обидва рази ТОВ “Торгбудпром” брав участь у “сольових” закупівлях на правах фіктивного конкурента (за версією слідства). Перша закупівля технічної солі викликала резонанс з боку громадськості. Було відкрито кримінальне провадження, а голову Департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР на час слідства відсторонили від обов’язків. Але вже у січні 2021 року суд справу закрив через пропущення строків досудового розслідування.

Але без уваги залишилась друга “сольова” закупівля, яку Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради в останній момент вирішив відмінити (можливо, керуючись минулим досвідом). Тоді переможцем мало б стати ТОВ “Торгбудпром”, яке в остаточній пропозиції знизило ціну з більше ніж 15 мільйонів до 76 тисяч гривень. Цікаво, що закупівля була організована у січні 2020 року, коли відбувалися активні слідчі дії по першому “сольовому” тендеру, що пройшов у серпні 2019 року.