Новини

Чому у Вінниці мешканцям не дезінфікують будинок допоки вони не підпишуть угоду з фірмою, пов”язаною з Кістіоном?

Всі Новини Вінницька міська Рада
У Вінниці під час карантину мерія пообіцяла дезінфікувати багатоквартирні будинки для запобігання поширенню вірусу. Але працівники комунальних служб обходять стороною будинок за адресою Писарева , 8. Старший по будинку скаржиться, що будинок не будуть обробляти дизрозчинами поки не мешканці не підпишуть угоду з приватною фірмою ТОВ “ЖЕО”. Згідно розслідувань журналістів фірма пов”язана з екс-віце-прем”єром Володимиром Кістіоном.

Андрій Верич, який є старшим по будинку на Писарева, 8 розповідає, що міські комунальні служби їх просто шантажують:
“ТОВ ЖЕО обробляло сусідні будинки. Кожного ранку зустрічаю прибиральника і запитую :”Коли будете наш будинок обробляти?” А він мені у відповідь , що їм такої команди не поступало”.

“А сусідка дозвонилась на гарячу лінію мерії і їй сказали, що обробляти не будуть поки ми не заключимо договору. А хіба гроші виділили не на всіх?- дивується мешканець.

Депутатка Вінницької міської ради Ганна Давиденко згадує, що мер на сесії обіцяв, що будуть дезінфікувати усі будинки мешканців Вінниці:

” Рішення, за яке голосували депутати , стосувалася всіх під’їздів будинків Вінниці, а не тільки тих, кого обслуговує цей монополіст. Це явна дискримінація, шантаж і просто неприпустимі діі в умовах епідеміі. Треба рятувати усіх вінничан, а не тільки тих, хто платить втридорога ТОВ ЖЕО.”

На сесії ми голосували за виділення грошей на дезінфекцію усіх під’їздів у місті. І про це міський голова чітко озвучив депутатам. Тепер виходить, що не всі під’їзди і не всіх будинків обробляються? Як так може бути в період епідеміі? -дивується депутатка.

Журналісти-розслідувачі Вінницької агенції журналістських розслідувань помітили, що у ТОВ “ЖЕО”, яке обслуговує 1/5 частину будинків у Вінниці, змінились власники. А саме 5 березня 2020 року ТОВ «ЖЕО» було зареєстровано зміни засновників та бенефіціарних власників. Замість дружини керівника «Вінницяоблводоканалу» Валентини Чернятинської вигоду від цього підприємства тепер буде отримувати Валентина Ладанюк. Таким чином «ЖЕО» «віддалився» від керівництва водоканалу, але став ближчим до його екс-керівника – Володимира Кістіона.

В той же час керівник депаратменту житлового господарства Вінницької міської ради Роман Фурман пояснює, що дезрозчини надаються безкоштовно але самі послуги дизенфекції платні. Тобто якщо немає угоди з ТОВ “ЖЕО” тоді проводиться дезінфекція самими мешканцями:

” Роботи з проведення дезінфекції проводяться силами обраними співвласниками управлінськими компаніями або ж ОСББ. Кошти що виділені на останній сесії міської ради в розмірі 195 тис. грн. спрямовані на придбання дезінфекційні засоби (розчини), які безкоштовно роздаються серед ОСББ і управлінських компаній, а самі роботи мають виконувати самостійно управителі або ОСББ. Тому у випадку, якщо будинок не має договору на управління або відсутнє послуга з прибирання в під’їздах, дезінфекцію немає кому провести. “


Потрібно нагадати, що депутати Вінницької міської ради проголосували за передачу майда Вінницяоблводоканал місту.

Підприємство має відкрите кримінальне провадження, яке розслідує СБУ щодо дерибану бюджетних коштів фірмами , які пов’язують з віце-прем’єром Володимиром Кістіоном. Саме фірма його сина Дмитра Кістіона, який є також першим заступником директора підприємства, отримувала замовлення на виконання робіт.

Ще 44 мільйони гривень від облводоканалу на ремонт очисних споруд на Сабарові отримала фірма земляка Володимира Кістіона.

Журналісти “Громади Вінниччини” провели розслідування і виявили, що за юридичними адресами цих фірм знаходиться торгівельний центр і автомийка а також що сам віце-прем’єр Кістіон живе в будинку, офорленному на одного з працівників підприємства.