Новини

Квартира-привид. Як колишню колясочну на Вишенці реєструють у Томашполі

Всі Новини
Знайти спільну власність, оформити та продати. Шлях вінницьких спритників досить невибагливий. Особливо якщо справа стосується спільної власності мешканців багатоповерхівок. Її вважають нічийною, а отже такою, яку легко відібрати, а потім комусь втюхати. І наболіле квартирне питання тільки підігріває жагу до таких дій.
Є на Вишеньці дев’ятиповерхівка. З вісімдесятих років. Там один під’їзд, чотири квартири на поверсі, ліфт та колясочна. Була. Тепер – це окрема квартира. Так, без жартів. Вісім квадратних метри спокусливої вишенської нерухомості. За адресою проспект Космонавтів, 60, кв.4а.

Ось оголошення із продажу апартаментів на сайтах:
Ще минулого року такої адреси й не існувало зовсім. Аж поки її не зареєстрували у кінці жовтня 2019 року, присвоївши їй адресу “ приміщення 4а”.


А тепер – це окреме помешкання:Як же так сталось?

Коли у 2019 році МКП «Господар-Люкс» (це так «елітно» переназвав себе горезвісний ЖЕК-7) підписало угоду із мешканцями про обслуговування будинку, колясочної вже за документами не було. Але було 36 квартир:


Звичайно, площа була. І її використовували співвласники. І навіть у списку мешканців вони були. Квартир 36, але 37…


Але ЖЕК, яким би люксовим господарем не назвався, залишається ЖЕКом. Тим паче, на чолі контори став досить відомий у вузьких колах Андрій Аверчук. До того як стати фахівцем з управління комунальними підприємствами, пан Аверчук сумлінно працював у органах. Після став працювати на органи. Є така особлива недоторкана і нерукотисна каста – тих, кого відправляють давати хабар задля провокації. Так сталося і з колишнім мером Немирова Віктором Качуром. Саме до нього підіслали із пропозицією Андрія Аверчука.

Тоді, у далекому 2011 році, послуги Аверчука були дуже затребувані серед правоохоронців. Віктор Качур на своєму суді називав три прізвища тих, чекав вироку – Аверчук їм теж давав хабарі.
Згодом Аверчук став оцінщиком та директором компанії «Партнер Експерт Поділля». Схоже, саме там він і отримав корисні навички із пошуку та реалізації «нічийної» спільної власності.

Та повернімось до квартири в колясочній. З вересня 2018 року в це приміщення заселяється «невідома жінка». Мешканці дивуються, але мовчать. Типовий радянський стереотип – значить, хтось дозволив. Тим паче, і раніше там жили люди – начебто ЖЕК використовував це приміщення як житло для своїх робітників. А по факту, як з’ясували мешканці будинку – здавав в оренду. Кому, за скільки та головне, куди йшли гроші – невідомо.
Люди захотіли у влади отримати відповіді на запитання, чому ж їхнє спільне майно використовується комунальниками на свій розсуд. Роман Фурман, директор відповідного департаменту міськради сказав, що питання долі колясочної – за самими мешканцями:


Але демократія у Вінниці існує виключно на папері. Мешканці апартаментів і далі собі спокійно жили, ЖЕК їх не чіпав, а от із сусідами почалися сварки. Жителі першого поверху скаржились, що із колишньої колясочної лунала гучна музика, лайка та звідти виливали помиї прямо на сходи. Відповідно, аромати були прекрасні. Все, на що спромігся Аверчук і його ЖЕК-Люкс (який казав, що жодних документів не бачив) – це відповісти, що то не жінка, а чоловік живе у апартаментах:


Цікаво, що Адам Кривоконь, згідно із телефонними довідниками, проживав у гуртожитку по вулиці Юності, 14, к. 371. Широкий спеціаліст зі «спільного майна», одним словом.

Роман Фурман відписав, що аверчуківці проблему дослідили і помиїв не виявили.
Та незгодні з тим були лише мешканці, ті, хто безпосередньо живуть у будинку. Зрозуміло, що вуха та очі пана Фурмана – Аверчук і його команда – доносять не зовсім вірну інформацію. Але називати нечисте чистим – це талант. Тож, мешканці пишуть ще одну скаргу.

І аж раптом Господар-Люкс прозрів. І побачив бруд та помиї. І відписав про проведену роботу:


Але аж раптом виявилось, що у документах з різницею у місяць прізвища «власників» апартаментів відрізняються. Вже не Кривоконь, а Кравчук. Добре, шо не Аверчук…

До речі, про нього. Відповідь мешканцям на те, кому ж належить та колясочна, Аверчук виготовляв дев’ять місяців. За такий час не те що відповіді – люди народжуються.
І що ж відповів Господар? Що на момент звернення (грудень 2019) ЖЕК не мав відомостей про право власності на колясочну. А у вересні 2020 – вже має. Звичайно, ЖЕК не міг їх мати, адже, як ми пересвідчились, у реєстрі така інформація була взагалі відсутня. Натомість, у тому ж вересні 2020 року – наявна.

Поліція, до якої за час народження Аверчуком відповіді звернулись мешканці, поскаржилась, що двері не відчиняють:


І була б це чергова історія про те, як спільне майно вінничан вкотре продали без їхнього відома, аби не вибори.

Полохлива міська рада вирішила, що чергового скандалу їм не потрібно. Адже ще не загула історія з тим, як на сесії торгували підвалами. Тож коли містяни поскаржились на незаконні дії томашпільського реєстратора Ольги Дмитрівни Штифурак, мерія не змовчала. Міська рада ще у вересні направила до нацполіції повідомлення про «можливе вчинене кримінальне правопорушення». Щоправда, слідчих дій мешканці будинку по проспекту Космонавтів, 60 ще так і не бачили…