Новини

Колишня працівниця міськради загарбала стежку на “Динамо”

Всі Новини
Вже кілька тижнів вінницькі користувачі соцмереж обговорюють загородження стежки, яка веде від Староміського мосту до бази “Динамо”. Роками цією стежкою користувались тисячі містян, проте жадібність перемогла - кілька днів назад, попри звернення від активістів до міської ради, стежку самовільно перегородили.

На початку серпня огорожа тільки намічалась, але вже тоді наміри місцевих ласих до землі громади господарів вже були цілком очевидні:Власне, такий вигляд ця огорожа мала давно. Зокрема, на гугл-мапі від 2015 року:Безпосередньо сама стежка на мапах позначалась як безперервна:
Та все змінилось всередині серпня 2020 року, відколи пройти знайомою стежкою стало неможливо. Вінничанка Любов Колосова повідомила у Facebook:

Йдучи сьогодні на тренування зустрілася з беззаконням і жлобством: від колодязя, що біля староміського мосту, понад річкою у напрямку Сабарова іде стежина до вул. Бузький узвіз. Тепер же власнк буд.20 по вул Бузький Узвіз цю стежку заблокував, спорудувши з одного боку біля свого будинку хвіртку, а з іншого - ворота. Згідно до кадастрової карти ця земля йому не належить і перегороджувати доріжку він не має права.
З цього питання я написала звернення на цілодобову варту і тепер буду стежити за розвитком подій. Але можливо хтось теж може і хоче пришвидшити процес)
*і хвіртка, і ворота зачинені. фото хвіртки зроблене близько 8:30, фото воріт близько 13:00
Як свідчить мапа сайту Держгеокадастру, земля на Бузькому, 20 розподілена на п'ять ділянок, які призначені  для садівництва і належить колишньому головному спеціалісту відділу охорони культурної спадщини Управління містобудування і архітектури Вінницької міської ради під час мерства Володимира Гройсмана, а нині практикуючому психотерапевту Войлісовській Вікторії Аркадіївні.


Але саме та ділянка, де проходить стежка, не є приватною власністю пані Войлісовської. А отже, її дії щодо привласнення землі вже є правопорушенням, а огорожа - незаконною та такою, що має бути демонтованою.

Зазначимо, що ще 4 серпня ГО «Автомайдан Вінниччина» надіслала Вінницькому міському голові Сергію Моргунову звернення із проханням відновлення пішої стежки:

Шановний Сергію Анатолійовичу!
Згідно земельного кодексу України місцеві ради розпоряджаються землями комунальної власності, які знаходяться в межах їй територій.
Саме тому просимо Вас звернути і увагу і припинити захоплення комунальної землі мешканцями будинку Узвіз Бузький, 20. Нещодавно мешканці вищезгаданого будинку перегородили стежку і поставили там хвіртку, яка перешкоджає прохід мешканцям міста. Згідно Гугл мапс біля будинку Узвіз бузький , 20 проходить стежка, яка починається трохи вище бази Динамо і закінчується біля Староміського мосту. Мешканці Вінниці там проходили роками бо то є короткий шлях. Більше того, згідно кадастрової карти України дана земельна ділянка не є оформленою і тому є комунальною власністю громади.
Просимо відреагувати на порушення закону та вжити відповідних заходів для відновлення пішоходного проходу, яким завжди користуються вінничани. 

Та досі від міської влади - лише мовчання, вони наче не помічають проблему. Можливо, тому що їхня колишня колега все “порішала”?